Andělé

O hračky se jménem na přání je velký zájem, dobu vyhotovení jsem musela protáhnout ze 3 dní na 1 týden. Snažím se králíčky vyšívat obratem a obvykle je stíhám odesílat do 3 dnů. Občas mám lehčí množstevní zásek, ale dělám co můžu. Proto také trochu vázne tvorba novinek. Na stole mám teď rozpracovaných vícero věcí. Andělíčci mi ale nedali spát a první jsem dotáhla do finiše. 

IMG_7042

Tenhle Mrňousek je určen výhradně pro křestní událost, proto má na bříšku motiv rozkvetlého srdce a bílé holubice, symbol Ducha Svatého.

IMG_7067

Zadní strana křidélek nabízí prostor pro výšivku: jméno a datum křtu, příp. další kratší zprávy. Záleží na zákaznících, co by rádi svým maličkým na křídlech zanechali za vzkaz... A všimli jste si toho nenápadného prošití křídel do tvaru kříže? Můj nápad, který mi udělal malou radost.

 

Aby to nebylo líto všem ostatním, kteří zrovna nemají ve svém okolí žádné miminko ke křtu a přitom by andělíčka ocenili jako hračku, připravuji pro ně další barevné kamarády. S mými oblíbenými květinami.

IMG_7286

IMG_7294

IMG_7289

IMG_7316

IMG_7271

V eshopu ZDE.

*

Moji andělé posledních dní:

p1_1

Tyhle dvě knížky mě zasáhly u srdce. Patera Kubíčka jsem osobně nepoznala, ačkoliv na sklonku 80.let pobýval krátce na faře v Raspenavě, kde jsem vyrůstala. Pamatuji si na jeden drobný zážitek, byla jsem v osmé třídě, v Raspenavě se točil film Prokletí domu Hajnů a s kamarádkou jsme chtěli vidět pana Čepka, který tam hrál šíleného strýce. Šli jsme do kostela, kde se mělo "prý něco dít", končila mše sv. a vůbec ničemu jsem nerozuměla. Pater Kubíček pak všechny účastníky pozval na faru. Bylo nás málo, promítal nějaký film, kterému jsem taky nerozuměla, ale po přečtení knihy podezírám obětavého patera Kubíčka, že svou kapkou přispěl na mou cestu k Bohu.