Karanténa jako výzva

Každý teď sledujeme s velkým napětím, jak se budou vyvíjet následující dny. Přiznám se, že jako kterýkoliv jiný živnostník, který svou práci rozvíjí pomocí podnikatelských splátek a úvěrů, začínám být lehce nervózní. Karanténa a s ní spojené šetření patrně v každé domácnosti na mě začíná doléhat. Rezervy, které se mi podařilo za poslední rok vytvořit, se mi v následujících dnech rozpustí v novém certifikačním martyriu. Ano, po 3 letech (!) musím atesty na hračky opakovat a spolknou všechny mé úspory. Před pár týdny jsem si z toho nedělala velkou hlavu, protože práce bylo hodně a objednávek také. A koho by napadlo, že se situace takto vyvrbí. Teď se ale všem zastavil čas a mnohým živnostníkům přísun financí k dalšímu fungování. Protože svou práci miluji a ráda bych v šití hraček pokračovala, obracím se na vás s prosbou o podporu. V tuto chvíli ji potřebuji víc než kdykoliv předtím (a to jsem si v začátcích myslela, že hůř už být nemůže :))

V oboru hračkářů se pohybuji téměř 17 let, mám za ty roky slušný přehled i rozhled, což je pro mě občas utrpení, vidět špatné řemeslo nebo nekalé přebírání cizích nápadů za své, čemuž tedy nepřímo nahrávám i svým blogem o hračkářích z celého světa, který někteří tvůrci pojali jako zdroj kopírování. Sama na sebe podnikám 6 let, rozjížděla jsem se v době nejméně příznivé, po rozvodu, se 4 malými dětmi, z toho jedno bylo teprve miminko. Žádné mé oborové znalosti mi nezajistily, abych dobře prosperovala. Ceny za mé tehdejší hračky se rovnaly nákladům za materiál, což si může dovolit pouze koníčkář neboli ten, kdo má za zády muže, co v den výplaty hodí na stůl peníze se slovy: "Tvoř si, ženo,  vše je zaplaceno!" :)) …  Minulý rok jsem se do toho pořádně obula, rozhodla se jít s kůží na trh, dát své práci řád a do řádu vnést radost z práce. Změnila jsem jméno značky, do cen výrobků konečně započítala většinu nákladů, které jsou spojené s podnikáním a ve vší skromnosti si dovolím tvrdit, že má práce vykazuje vysokou kvalitu jak po řemeslné stránce, tak i výtvarné. V tuto chvíli jsou mé hračky dotažené do posledního detailu a já mohu být spokojená.

 IMG_5516

Dnes na mě ale padají lehké chmury a já se na vás, fanoušky Brodití výšivky a Břichopasí tradice, obracím s prosbou o podporu, protože těchto pár týdnů na suchu mě může poslat úplně ke dnu... Co vám můžu nabídnout?

Třeba šicí sady, které by teď dětem v domácí škole mohly udělat radost a zabavit je na pár hodin. Chápu, že většina z vás jede v úspornějším režimu, proto jsem se rozhodla šicí sady zvýhodnit:

1.) K malým sadám přidám zdarma to, co je ve velké sadě, tedy vlákno, nitě a chrastítko, aby k šití nic nechybělo.

2.) K velkým sadám si můžete vybrat ještě jednu MALOU sadu, kterou vám přibalím do pytlíčku, takže za cenu jedné velké sady budete moci ušít 2 plnohodnotné hračky. Poštovní dopravci zatím fungují.

*** Jakou malou sadu chcete navíc mi napište prosím do objednávky. ***

IMG_7281

Vím, že v této situaci se nedobrovolně ocitlo mnoho dalších malých živnostníků a hand made tvůrců, kteří jsou závislí pouze na své práci, která v mnoha ohledech nemusí být přímo nutná pro život jako jídlo, ale v běžném režimu nám jejich výrobky dělají život příjemnější. 

facebook.com/broditacz

instagram.com/brodita_cz

Kdyby vás napadlo ještě něco jiného, čím bych vás mohla prakticky potěšit, co třeba u mne postrádáte, napište, ráda vám vyjdu vstříc.

Děkuji za podporu a za případné sdílení.

Marie