Panenky 2019

Nová generace Břichopasích panenek je na světě. A poznáte je snadno: každá z nich má na těle nepřehlédnutelnou výšivku.

Dříve se mi často stávalo, že oblíbená látka ze zahraničí nebývala po čase k dokoupení, tak jsem se rozhodla designové látky úplně opustit a zaměřit se čistě na svou vlastní výšivku. 

Měla jsem jasno: výšivka zabere celou přední stranu šatiček, bude na ní rostlinný motiv a hmyz. První na řadě byla Karkulka, která cestou lesem míjí hodně poletujících motýlů, brouků a další jemné nádhery.

Takhle vypadala první výšivka. Ale byla příliš velká a s aplikací bylo moc práce, tudíž by se hračka zbytečně prodražila. Skončila na mé pracovní zástěře, na které jsem si vyzkoušela nový pohodlný střih, který vám brzy představím.

IMG_6165

Pak jsem si téměř dva týdny hrála s barvami nití a látek, s jednotlivými motivy, pořád nebyla spokojená, upravovala a přešívala... 

IMG_6159

Až se mi dnes podařilo dotáhnout do zdárného konce první čtyři panenky.

nana

 

1. Karkulka (zatím bez červeného kabátku)

 

2. Růženka (tu jsem navrhla už na podzim)

 

3. Lily neboli první Břichopasí blondýnka

 

4. Sára s můrou.

 

Pátá panenka zrzka čeká na ten správný odstín látky. Zatím jsem ho nenašla. Zato mám doma několik odstínů oranžových, které jsem objednávala v eshopech. Když jsem je poprvé vytáhla z balíku, nevěřila jsem vlastním očím: tak zářivý odstín! U další objednávky jsem se už musela smát: byl ještě zářivější!... Takže mám materiál na reflexní vesty pro celou mateřskou školku :)