Princezna se zlatými šaty na těle

Že na sebe jednoho dne navleču zlaté šaty s výstřihem až k pupíku, by mě nikdy ani ve snu nenapadlo. A přece! V půlce srpna dorazil do Baťova zkrášlovací tým z redakce časopisu Maminka, aby ze mne na pár minut udělal vznešenou princeznu. Sympatická paní vizážistka mi kromě kouřových očí nakreslila také obočí, což u mých dcer vyvolalo výbuch nekontrolovatelného smíchu, nad kterým se ještě teď musím usmívat. 

*

Dnes v noci jsem se probudila a nemohla zabrat, tak jsem ve 3 ráno vylezla z postele a šla pracovat. Stále přemýšlím, jak svou práci dělat líp, aby opravdu druhým lidem něco dávala. Jak jsem tak chodila po tichém domě, venku tma jak v pytli, protože nesvítila světla, tak jsem si s vděkem uvědomila, jaké mám štěstí, že mám svou střechu nad hlavou a suchou postel. Není to samozřejmost.

Ráno jsem otevřela počítač a na webu byly zveřejněny krásné medailonky maminek. Víte, je mi trochu ostýchavě být ve společnosti maminek, které musely bojovat o život svůj nebo svých dětí, ale snad ve své kategorii podnikatelek nedělám ostudu. Svou černou dírou, která se jevila bezedná a strašidelná, jsem chodila 3 roky a těžko říct, jak se mi bude chodit v naprostém tichu, ke kterému neodvratně spěju.

Můžete naposledy komentovat pod videem. Pouze jednou.

Všem chci moc poděkovat za podporu, kterou mi věnujete. Posílilo to mé rozviklané sebevědomí, což je bohužel běžný psychický stav maminek samoživitelek, na které se okolí pořád ještě dívá skrze prsty. A chtěla bych povzbudit samotné samoživitelky, aby to nevzdávaly. I když budou mít chuť skočit pod první náklaďák jako já. A pokud tohle čte nějaká maminka ve velké nouzi, existuje např. společnost FANDI MÁMÁM, která může materiálně pomoci. Je to moje krevní skupina, tak jim fandím i já.

A ZDE je slíbený medailonek. 

Clipboard01