NA ZAKÁZKU

 

Otesánek (2016)

V lednu 2016 jsem navázala krátkou spolupráci s mladým sklářským designerem Radkem Brezarem. V rámci klauzurních prací měl najít lokálního výrobce a spolu vytvořit nový produkt. Radek navrhl Otesánka v kombinaci textilu a bukového dřeva. Mým úkolem bylo zrealizovat tento neotřelý nápad a postarat se o veškeré textilní části.
 
Brezar_otesanek_01
 

Z výrobního procesu:

 
Otesánek prezentoval v dubnu 2016 český pavilon na výstavě v Miláně "Back Home" / Milan Design Week 2016.
 
 
milano

 

Seriál Přístav TV Prima (2015-2017)

Pár slov ZDE.  

Hračky vznikaly v kuchyňském koutku panelákového bytu, často po nocích, protože čtvrtá dcera byla ještě malinká a nebylo na šití dost času. Kromě mořských koníků a panenek jsem našila hromadu dalších hraček, medvídky, lišky, několik panenek Fridy Kahlo, často v různých fázích pro účely natáčení. Také vznikla jedna šitá knížka o domečku a nespočet drobných hraček.

prima3

 

 

ZEWI und BÉBÉ JOU (2012 - 2014)

V roce 2012 jsem zahájila, ještě v rámci ateliéru Šapita, výtvarnou spolupráci se švýcarskou společností ZEWI und BÉBÉ JOU. Pro ni jsem navzorovala kolekci nahřívacích polštářků, které se objevily v upravených verzích také v prodejní nabídce Šapita. V roce 2014 vznikly další kolekce a to svazovací polštářky a textilní tašky na hračky, které tematicky navazovaly na nahřívací polštářky.

  

Fubbies (2014-16)

Trochu tajemné, zasněné bytosti pro malé i velké vznikly na popud inspirativní spolupráce s krásným hotelem Fusion v Praze.
Vznikaly v rozmezí let 2014 až 2016 jako autorské ručně vyšívané originály.

  

Historické panenky (2013)

Pro Galerii výtvarného umění v Hodoníně jsem vytvořila malou kolekci panenek v historických šatech. Panenky byly určené pro dětské programy, od čehož se odvíjela stylizace i řemeslné zpracování.  

 

Jizerky všemi smysly (2011)

Pro Eko centrum Střevlík v Oldřichově u Liberce jsem vytvořila rozměrný textilní panel s motivem zvířátek v lese. Množství edukativních prvků mělo nalákat ty nejmenší návštěvníky zajímavé expozice, ale pohráli si i ti mnohem starší. Panel vznikal zdlouhavě téměř 9 měsíců.

 

 
 
 
 
 
 

Augustýnek (2010)

V roce 2010 jsem měla krásnou příležitost navzorovat panáčka Augustýnka pro ilustrátora Josefa Palečka. Autorskou knihu Kdo je kdo vydala dcera Veronika Palečková, napsala paní Libuše Palečková a ilustracemi bohatě doprovodil něžný ilustrátor Josef Paleček. Průběh práce je k nahlédnutí v blogu zde.