Setkání baráčníků

Tohle je moje srdcová záležitost, o kterou se musím s vámi podělit. Jednak proto, že tahle tvorba rozhodně stojí za sdílení a jednak proto, že za celým projektem stojí moje sestra Pavla. Krasohrátkové sady tvoří už dlouhé roky, s dětmi lektoří ještě déle a loni vypiplala jeden parádní kousek: DOMEČKY. Komplet si je může dítě vyrobit samo. Vše je na míru připravené a nevěřili byste, s jakou nápaditostí a zaujetím jsou schopné děti "svůj" domeček vytunit. A nenechte se mýlit, domečky netvoří pouze holky, na kurzy chodí i kluci a vyrábějí se stejným zápalem.

Před vánocemi dostala sestra nápad: setkání všech fanoušků Domečků. Pobaveně jsem se zasmála, to by bylo super. Ale jedna věc je zaujatě tvořit v teple domova a druhá věc je všechno to své tvoření složit do kufru a přijet. Jenže to neznáte Pavlu! Neskutečný dříč, běžec dlouhých tratí. A takhle to dopadlo...

IMG_6893 

Domečky se vystavovaly v hale tanečního klubu A-Styl v Liberci. S náležitou péčí jejich malých majitelek byly všechny drobnůstky nainstalovány. Holky si přivezly svoje panenky nebo lps zvířátka a okukovaly, co kdo má. Zaujalo mne, že si u domečků opravdu společně vyhráli.

A pozor: všechny tyhle domečky do jednoho si vyráběly zúčastněné děti samy! Buď na kurzu v Krasohrátkách nebo z dárkového balení, které je k mání ZDE.

 

V dílně se tvořilo, jak jinak. Všichni si mohli vyrobit postýlku do domečku. Princip tohoto tvoření je založený na práci s pěnovkou a tavnou pistolí. Děti získávají potřebnou zručnost, cvičí si prstíky i opatrnost při práci. Skvělá kombinace tréninku jemné motoriky a zábavy.

 

 A šily se peřinky. Kupodivu tady pracovaly hlavně maminky :)) Pod odborným dohledem Martiny Bartoňové z MSgomy