Můra 22.6. / kurz BRNO

Umělecký kurz dva v jednom (šití + paperclay).

Dílna Matilda, Brno 

22.června, 10 - 15 hodin

Podrobnosti čtěte níže.

3 600 Kč / ks
skladem

Rozleťte se na křídlech nočních nebo denních motýlků a vytvořte si vlastní bytůstku.

Tento kurz výjimečně spojuje dvě techniky : šití a práci s paperclay.

  • Paperclay je speciální samotvrdnoucí hmota, která se vyznačuje těmi nejlepšími vlastnostmi pro uměleckou panenkářskou tvorbu: Je lehká, pevná, dobře se opracovává, lze ji dále malovat a povrchově upravovat. Já používám japonskou značku LaDoll nebo Creative Paperclay. Na kurzu vám ukážu, jak se s hmotou pracuje a dám vám pár tipů k jeho zpracování. 

Jak kurz probíhá?

1.  Na začátku si vyberete již hotovou hlavičku, protože hmota schne velmi pomalu (den až dva podle tloušťky tvaru). Výběr bude ze více variant hlaviček, které pro vás vymodeluji a povrchově začistím. Dál už budete pracovat podle svého vkusu a umu : hlavičku si společně pomalujeme akrylovými barvami a zafixujeme uměleckým lakem. 

2.  Poté si vyberete křídla a těla ze spousty našitých korpusů, které pro vás připravím. Většina je ušitých z krásných brokátových látek, které jsem získala z krejčovské divadelní dílny, takže jsou to mnohdy látky, které v běžném obchodě s metráží nekoupíte. Hotové korpusy nám umožní dokončit můrku včas a bez dlouhavého šití.

 

Bude vaše můrka pestrá jako denní motýl nebo černá jako noc? Nebo půjde o vzácný exemplář albínky?

 

IMG_0984


Materiálu k dozdobení můrky bude dostatek: chlupatinky, krajky, peříčka, drobná galanterie apod. 

Domů si odnesete hotovou můrku v nevšedním kabátku.

Adresa konání: dílna Matilda, Brno Královo pole, ulice Palackého tř. 95

>> naproti Semilassu - vchod ze dvorečka, za cukrárnou Pusinka – velká šedá brána, po schodech dolů.

 

Storno podmínky:

Vzhledem k tomu, že příprava kurzu a cesta je pro mne časově i fyzicky velmi náročná, je částka za kurz nevratná. Prosím, zvažte proto, zda opravdu chcete kurz absolvovat. Pokud se z nějaké záludné příčiny (nemoc) nemůžete dostavit, můžete místo sebe poslat někoho jiného a domluvit si s ním finanční vyrovnání. 

 

Těším se na setkání !

 

Podívejte se, jak vypadaly můrky prvních kurzistek. Krásné, že?

 V ceně kurzu je započítaný můj čas za zdlouhavou výrobou hlaviček a korpusů, veškerý použitý materiál (paperclay, textil), cesta přes celou republiku a zázemí ateliéru. Pro omezený počet účastníků.

IMG_1921

IMG_9368

IMG_9843 

Zpět do obchodu