Novinka

Měsíčník - umělecká panenka

  • 1 z 4

Co dělá Pan Měsíc, když má na nebi dlouhou chvíli? Skáče přes švihadlo.

  • skladem
9 900 Kč / ks
Kategorie: UMĚLECKÉ PANENKY
 

„Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím obdivem a úctou, čím častěji se jimi zabývá: hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.“ 
(Immanuel Kant, Kritika praktického rozumu)


Jak vyšít myšlenky? Jsou jako hvězdy? Koláče modravých barev budí dojem tetelivého pohybu. Pan Měsíčník si na nebi krátí dlouhou chvíli rozmarným pohopsáváním. Stříbrné švihadlo mu vlaje pod nohama a bílou hřívu mu pročesává noční vánek. Noc není nikdy smutná ani prázdná.

měsíčník2


Pan Měsíčník je ušitý z recyklované bílé bavlny s madeirovou výšivkou a měkkého mušelínu a napevno plněný dutým vláknem. Vlasy jsou vytvořené z umělé kožešinky jasně bílé barvy. Tělo panenky je bohatě vyšívané motivy kruhů a doplněné drobnými skleněnými korálky. Švihadlo ze stříbrné šňůrky je namotané na jemném drátku a dá se jím v půlkruhu hýbat, neboť ručky Měsíčníkovy jsou přišité na kloub. 


Hlava je vyrobená z panenkářské hmoty paperclay, poté zbroušená, namalována akrylovými barvami a povrchově ošetřená bezbarvým matným lakem.

Pan Měsíčník se rád uvelebí na nejútulnějším místě ve vašem domově, slušel by mu i umný hluboký prosklenný rám či škatulka.

Výška cca 40cm

 

Jde o dekorativní panenku, nevhodné pro malé děti!


Pan Měsíčník je vybavený certifikátem pravosti a dárkově zabalen.

krabička panenky2