Vyšívané hračky

Ukázka šitých a ručně vyšívaných originálů, určených spíše k dekoraci a potěše dospělákům. Vznikaly pracně a zdlouhavě ve chvílích opravdového klidu.  

 

Primavera (2017-2018)

Kočičí verze Botticelliho Primavery. Panenka je vysoká 65cm, celé tělo je i ze zadní strany ručně vyšívané květinovými motivy. Kabátek je z lehounké bavlněné látky, komplet ručně šitý.

IMG_5930

IMG_6003

 

Černá perla (2016)
Kočka je ušitá z temně šedého bavlněného saténu, bříško a obličej jsou ručně vyšívané. Na plášti je použitý červený lem z nohavice sekáčových kalhot, bohatě zdobený strojovou výšivkou a korálkovými přívěsky. Výška kočičky 75cm.
 
 
 
Bílý kůň  (2015)
Koník je ušitý z bílého vytkávaného atlasu, na bříšku má stylizovanou výšivku kokošky pastuší tobolky. Na vrchním díle kabátku je použitá část ze starých vyšívaných šatů. Výška koníka je 75cm. 
 
 
Jelen (2015)
Textilní hračka na přání s výšivkou dubové ratolesti. Tato výšivka byla první, která byla výtvarně zpracovaná mnohem volněji, než doposud. 
 
Jelen (2015)
 
 
Tea time (2014)
Jedna z prvních větších vyšívaných panenek, které nebyly šité na prodej. Na bříšku má aplikaci hrnečku s větvičkou šípku. Výška panenky kolem 55cm.