Beránek z Apokalypsy / obraz

Beránek ze Zjevení svatého Jana.

Akryl na plátně.

120 x 40 cm.

35 000 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Poslední knihou Bible je Zjevení svatého Jana, které je připisované autoru čtvrtého evangelia apoštolu Janovi. Ten popisuje neskutečně bohatým vizionářským jazykem poslední dny lidstva, soud nad lidmi a ustanovení Nového Jeruzaléma. Důležitým prvkem Janova zjevení je sedmkrát zapečetěná kniha. Podle jednoho výkladu kniha představuje symbol světa, který zůstává zapečetěný, nerozluštitelný a neúplně projevený. Jediný, kdo je hoden knihu otevřít, je Beránek, tedy Kristus se svou obětí na kříži. Je popsán jako bytost se sedmi rohy a sedmi očima. Rozlomení pečetí je velmi dramatické a přináší na Zemi vždy velkou pohromu.


IMG_5292

 

"A v pravici toho, který sedí na trůně, spatřil jsem knihu úplně popsanou a zapečetěnou sedmi pečetěmi... Kdo je hoden otevřít tu knihu a rozlomit pečetě? Ale nikdo na nebi ani na zemi ani pod zemí nemohl tu knihu otevřít... Vtom jsem spatřil, že uprostřed mezi trůnem a těmi čtyřmi bytostmi stojí Beránek, ten obětovaný; měl sedm rohů a sedm očí, což je sedmero duchů Božích vyslaných do celého světa." 
(kapitola 5, 1-4)

 

Obraz zachycuje Beránka se zapečetěnou knihou. Ačkoliv to, co se bude dít po rozlomení pečetí, je naplněné hrůzami, jeho jemné nakročení ukazuje laskavost vůči všemu živému. Malba vznikala lehce, plynula bez zábran, což se mi nestává často. Pouštím Beránka do světa a věřím, že si najde svůj nový domov tam, kde mu bude opravdu dobře.

 

IMG_5231

 

Rozměry:  120 x 40 cm

Akryl na plátně, nerámováno, signováno.

 

Jak obraz vznikal, můžete vidět na VIDEU  ZDE 

youtube Beránek apokalypsa

 

Zpět do obchodu