Genius loci

Věřím, že každé místo vyzařuje svou vlastní energii. Některá místa k nám mluví jemně, některá nabíjí energií, jiná děsí. Ve starověku byl genius loci označením pro ochranného ducha místa

Začátkem roku jeden velký ke mně přišel při úplňku docela potichu, ale o to intenzivněji. Otevřela se přede mnou nová tvůrčí rovina, která mne dočista pohltila. A stále ke mně mluví. Od té doby jsem ušila další velké lesní ochránce. Kořínkového ducha lesa a Ducha se studánkou. Jsou tajemní, obrácení do sebe, s ochranitelsky rozevřenou náručí.

05LR

IMG_1049

IMG_0800

IMG_1023


Práce na těchto bytostech byla pro mne natolik obohacující, že jsem se rozhodla nabídnout svůj um dál. Tyto dva ochránce si nechám pro svůj domov, pohled na ně mě těší a unáší do lesních krajin, ale ráda se nechám oslovit vašimi místy.


IMG_0966


Chcete docela malého ducha? Může mít podobu talismánku nebo anděla.


Dobří duchové jsou navrženi tak, aby mohli být zavěšení na zeď. Zaslouží si významné místo ve vašem domovu. Lze je mít zavěšené jen tak, nebo mohu pro ně vymyslet prosklennou skříňku, která by ho chránila před znečištěním. 

Bytosti jsou šité a vyšívané z volné ruky. Obličeje jsou vymodelované z paperclay, speciální panenkářské hmoty, ošetřené lakem. Zde jsou ukázky velkých duchů, jejichž cena by se vzhledem k pracnosti a časové náročnosti pohybovala kolem 25 tisíc. Ráda vám navrhnu menšího za přívětivou cenu a s neméně zajímavými výšivkami a zpracováním. Přizpůsobím jej vašim oblíbeným barvám nebo mohu zakomponovat motiv, který je blízký vašemu srdci. 


Chcete svého vlastního ochranného ducha? Napište mi na info@brodita.cz, ráda vám navrhnu a vyšiju na míru.

 
  • Řadit dle:
  • 3 položek celkem

Stránka 1/1