Frida - vystřihovánka

Malovaná Frida na vaši zeď!

  • skladem
70 Kč / ks
Kategorie: FRIDA kolekce
 

Vystřihovací panenky jsem jako malá milovala. A teď jsem připravila jednu speciální pro vaše děti nebo pro vás dospěláky.

IMG_3516


Panenku Fridu jsem namalovala v létě 2022, kdy jsem se po dlouhých letech vrátila k drobnému malování a akvarelu. Vystřihovánka je natištěná na karton A4 a jsou na ní 2 postavy: malířka Frida Kahlo a postava Jidáše.

IMG_4123


Abych vám vystřihování maximálně zjednodušila, přidala jsem k Fridě scrapbookové nýtky (8ks) a spony (6ks), protože v běžném papírnictví nebývají k sehnání v této miniaturní velikosti a při koupi přes internet by se vám značně prodražily. Při spojování vystřihnutých dílů si místa spojů propíchněte jehlou a hřebíčky a spony dírkou protáhněte a na zadní straně ohněte. Jednoduché, rychlé a hlavně čisté řešení!

IMG_4128

IMG_4120


Na Jidáše použijte spony ze sponkovačky, hezky se pak kostrbatě kroutí jako nemotorná loutka.

IMG_4125


Kdo byl Jidáš? Jeden z dvanácti učedníků Krista, který Ježíše zradil za 30 stříbrných a ten byl pak v nespravedlivém procesu odsouzen ke smrti ukřižováním. Podle pověsti Jidáš svou zradu neunesl a oběsil se na stromě. V mexické kultuře je tato postava velmi oblíbená a o Velikonocích se vynáší papírové figury Jidáše v průvodu do ulic a za všeobecného rozruchu vybuchují do povětří

IMG_3524


Frida Kahlo, Laň, 1946

Kahlo.Deer.1946.x1

Panenka se bude krásně vyjímat na zdi vašeho domova, v pracovně nebo kdekoliv se budete chtít obklopit jejím půvabem.

IMG_3554