Frida - vystřihovánka

Malovaná Frida na vaši zeď!

Papírová loutka, formát A4

Součástí vystřihovánky jsou spojovací nýtky!

90 Kč / ks
skladem

"Nakonec vydržíme mnohem víc, než si myslíme, že dokážeme."

Křehká žena, plná bolesti a vášně pro barvy a život. Frida Kahlo, mexická malířka.


IMG_3516


Panenku Fridu jsem namalovala v létě 2022, kdy jsem se po dlouhých letech vrátila k drobnému malování a akvarelu. Vystřihovánka je natištěná na karton A4 a jsou na ní 2 postavy: malířka Frida Kahlo a postava Jidáše.

IMG_4123


Abych vám vystřihování maximálně zjednodušila, přidala jsem k Fridě  scrapbookové nýtky (8ks) a spony (6ks) , protože v běžném papírnictví nebývají k sehnání v této miniaturní velikosti a při koupi přes internet by se vám značně prodražily. Při spojování vystřihnutých dílů si místa spojů propíchněte jehlou a hřebíčky a spony dírkou protáhněte a na zadní straně ohněte. Jednoduché, rychlé a hlavně čisté řešení!

IMG_4128

IMG_4120


Na Jidáše použijte spony ze sponkovačky, hezky se pak kostrbatě kroutí jako nemotorná loutka.

IMG_4125


Kdo byl Jidáš? Jeden z dvanácti učedníků Krista, který Ježíše zradil za 30 stříbrných a ten byl pak v nespravedlivém procesu odsouzen ke smrti ukřižováním. Podle pověsti Jidáš svou zradu neunesl a oběsil se na stromě. V mexické kultuře je tato postava velmi oblíbená a o Velikonocích se vynáší papírové figury Jidáše v průvodu do ulic a za všeobecného rozruchu vybuchují do povětří

IMG_3524

 

Frida Kahlo (1907 - 1954)

Mexická malířka. V 19 letech utrpěla těžký úraz, ze kterého se nikdy plně nezotavila. Páteř měla zpevněnou korzetem, prodělala mnoho operací a i přes velké celoživotní bolesti vytvořila obdivuhodné dílo, plné šťavnatých barev, fantazie a vášně k životu.

frida autoportrét

Frida Kahlo, Laň, 1946

Kahlo.Deer.1946.x1


Panenky a další motivy s Fridou najdete >>  ZDE 

f95

 

Co by se vám ještě mohlo hodit? Další vystřihovánky nebo přáníčka či obrázky najdete >>  ZDE 


IMG_7887

Zpět do obchodu