Sbohem, Břichopásku

Pomalu se loučím s Břichopasem a připravuji živnou půdu pro Broditu. Vysvětlení je jednoduché.

Břichopas vznikl před 10 lety v době, kdy mé nejstarší dceři byly 2 roky. Milovala medvědy od Kolína, mohla je vidět každý den opakovaně a vůbec se jí neomrzely. V díle >> Co to bouchlo <<  pronesl velký medvěd slavnou hlášku na adresu nezbedného míčku Artuše...a na světě byl můj Břichopas :).

kolín2kolin1

V roce 2008 jsem zkusila nabídnout své ručně šité hračky na nově vzniklý Fler a nenapadla mne jiná přezdívka než Břichopas. Nebyl v tom žádný cíl o založení značky, žádný promyšlený marketing s příběhem. O tom, že existuje nějaký brand a budování značky, jsem v té době měla jen mlhavé ponětí. 

Když se mi před 5 lety obrátil život naruby, bylo potřeba mého koníčka zprofesionalizovat. V okamžiku, kdy mi bylo jasné, že k obživě nebudou stačit dobré nápady, kvalitní produkty nebo ocenění ze strany odborné veřejnosti, začala jsem přemýšlet o změně jména pro své hračky. Ačkoliv si Břichopas získal oblibu i známost, opakovaně jsem si myslela na nový název. Ale nic mě nenapadalo a tak jsem tomu nechávala volný průběh.

Pořízením vyšívacího stroje v loňském roce se přede mnou najednou otevřel velký prostor pro realizaci nových nápadů a to i zcela nehračkových. Úplně mě ta vyšívačka pohltila. A konečně dozrál čas ke změně. Rozhodla jsem se zcela minimalisticky pro BRODITU, což je výraz pro výšivku v esperantu. Začíná na B jako Břichopas, skoro jako nostalgická vzpomínka na roztomilé medvědy. Brodita ale vyrostla, je elegantní, noblesní.  

Tak, Břichopásku, děkuji ti za 10+1 rok společného soužití. Přečkal jsi se mnou dny dobré i zlé. V dobrých jsi mě bavil a inspiroval, ve zlých držel nad vodou. Bylo mi s tebou krásně, hodně jsi mě naučil a to nejen o šití. Navždycky tě mám spojeného s dětstvím mých dcer a to je nejvíc. 

Jak to bude fungovat dál? 

Nyní probíhají práce na novém vizuálu a v zákulisí to opravdu vře. Až bude hotovo, bude třeba veškeré značení hraček zajistit znovu. Etikety, visačky, blistry, letáky, vizitky, vše se bude tisknout a vyšívat nové... Do té doby budou výrobky ode mne značeny nadále Břichopáskem, tak kdo si chcete uchovat vzpomínku na Břichopase, neváhejte :) 

Děkuji za vaše doprovázení a držení palců po ty dlouhé roky.

visacky11