Madam Čekes podruhé

První verzi loutky Madam Čekes jsem vyrobila v polovině roku 2022, ale už o pár měsíců později jsem se rozhodla, že všechny hlavní postavy udělám mnohem pohyblivější, což znamenalo úplně jinou konstrukci než jsem doposud používala. Věřila jsem, že když budou postavičky tvárnější, budou se mnohem lépe fotit, ale také by se daly využít k příležitostné animaci. Takové stop motion na koleni. A to mě lákalo. Takže jsem si do dílny snesla dráty, drátěné pletivo, kleště, rouno, provázky a látky a dala se do práce.

 

IMG_5171


Hlavičku jsem opět modelovala z paperclay. Po zaschnutí dobrousila, namalovala a ošetřila bezbarvým lakem. Hlavičku jsem k tělu připevnila tak, aby šla trochu otáčet do stran. Tady na fotce je verze hlavy č.2 spolu s hlavou Lištice. Kočičí hlavičku jsem nakonec vyrobila ještě jednu, protože se mi nezdály proporce čumáčku. Namalovala jsem si totiž drobný akvarel a na něm se mi Čekes líbila mnohem víc a tak jsem podle této malůvky vyrobila třetí hlavičku Čekes.

ce1

ce4


Šaty jsem původně chtěla ušít ve stylu secese, ale jelikož jsem změnila vnitřní vybavení kočičího salónu (původní nápad byl ve stylu art deca), přizpůsobila jsem tomu i styl šatů.


a11

a10

 

Na šaty Madam Čekes jsem použila krásnou, starou krajku, která je nepravidelná, protože jsem ji vystřihla z okraje halenky, ovšem ta lehká nepravidelnost se mi líbí víc. 


ce2


Nechybí jemný splývavý šál a perly kolem krku. Ty žádné dámě nesmí chybět.

IMG_5143


ce3

IMG_5172

 

Zpět do obchodu