Bytost / velká

Bytost na přání ... 50 až 80 tisíc

Cena je orientační, podrobnosti čtěte prosím níže.

 

 

50 000 Kč / ks
Na zakázku

Odvyprávím Váš příběh pomocí látek, přízí a hmoty. Vdechnu mu život a on Vám jej bude vracet pokaždé, když na něm spočinete pohledem nebo dotekem.

Bytost může mít jakoukoliv podobu, záleží na Vašich indiciích.

 Jaká jsou kritéria této sošky? 

 • tělíčko je šité a plněné dutým vláknem, výška max do 80 cm
 • zdobeno ruční výšivkou a aplikacemi, pokud si to motiv vyžádá
 • může být stojící nebo závěsná, záleží na Vašich preferencích
 • těla je zdobené také krajkami, korálky, peříčky, starožitnými doplňky apod., podle potřeby
 • hlava modelovaná z paperclay, malovaná a fixovaná bezbarvým matným lakem
 • součástí textilní sochy je dřevěná schránka se sklem, barevně zpracovaná tak, aby ladila s bytostí 
 • termín vyhotovení cca 2 - 3 měsíce
   

 Co potřebuji znát, abych mohla bytost navrhnout a vyrobit? 

 • Máte vlastní představu? Převedu ji do své výtvarné poetiky: ponechejte mi volné ruce a spolehněte se na mé zkušenosti i výtvarničinu.
 • Máte jen náznaky emocí, prvků a oblíbených motivů a detailů? Nebo drobnost či látku, kterou chcete do sošky vložit? Ráda ji do dílka zahrnu.
 • Nebo byste jen rádi obdarovali někoho, kdo je vám milý nebo vzácný a vše necháte na mně? Tak to mám úplně nejraději. :)

Připište indicie nebo jen pár slov, koho chcete obdarovat a já Vám vyjdu maximálně vstříc. Nechávám se vést mou intuicí a zkušenostmi. Pro mne samotnou je taková práce nejen výzvou, ale i požehnáním.

Ráda při práci používám starožitné krajky a drobnosti z bleších trhů, kde se najdou malé poklady. A ty s vášní pro detail vtisknu do těla bytosti.


 Jaký je průběh spolupráce? 

Před samotnou prací vám pošlu skici, abychom se shodli na tématu a zpracování. Skici Vám neúčtuji, ponechávám si je pro svůj archiv. Pokud byste měli zájem vlastnit i skicu k dílu, je možné ji odkoupit.

Skica mi pomůže udělat si představu o rozsahu, proporcích, barevnosti a také o ceně.  

Takto může skica vypadat:


IMG_0538


A pozor: Hotové dílo se od skicy může drobně lišit !! Při práci je občas lepší změnit původní detail - to když objevím zajímavou starožitnou drobnost, doplněk nebo látku, která by se k bytosti lépe hodila. 

IMG_0532


IMG_0536

 

Po odsouhlasení návrhu, jeho ceny, způsobu dodání a termínu vyhotovení Vám vystavím zálohovou fakturu (50% z ceny) a poté se pouštím do práce.  Průběh práce dokumentuji a fotografie Vám také zašlu na email. Hotové dílo odesílám až po úhradě konečné částky.

Pečlivě zabalené, s certifikátem pravosti.

 

Sochu v této pracnosti a velikosti pro Vás nachystám do výstavní dřevěné schránky se sklem. Ta bude vždy barevně domalována a zpracována tak, aby ladila k sošce a vytvářela pro ni vlastní životní prostor.


zakazka4

Zpět do obchodu