Josephine

Tahle psí pudl-dáma v původním scénáři vůbec nebyla. 


IMG_9953

 

Abyste rozuměli: všechna zvířátka (až na Lištici) jsou naši domácí mazlíčci. Základní kostru příběhu jsme s dcerami vymysleli loni, kdy jsme měli jen psíka Barona a kočičku Čekes, mezi nimiž vznikal od počátku konkurenční boj a spolu s Baronovic šílenou povahou mne inspiroval k napsání knížky, která byla zamýšlená jako malý formát rozsahem i velikostí.


b6 02

 

Zdálo se, že knížka v drobném formátu bude do pár měsíců hotová. Pak si ale dcera vyprosila, že chce křečka a přibyl k nám čiperný Cyril. Druhý den přišla dcera za mnou, jestli by Cyril nemohl být v knížce taky. Zrovna jsem se zasekla u scény, u které jsem nevěděla, jak ji logicky překlenout a Cyril mě vyvedl z nouze naprosto grandiózně. Uviděla jsem ho totiž jako impresária v kabaretu montmártrovského střihu, kde nebude nouze o kankán a divoké krejčovské kreace. Myslím, že tuhle část si užijí i dospělí. Kromě podnikavého Cyrila se mi na stránkách rukopisu vynořila také Josefína a ještě jedna velmi důležitá postava, která nakonec zásadně ovlivní Baronův život v tom nejlepším smyslu slova. Ale to bude takové eso v rukávu, to si nechám až na konec. :)

 

a12

Kabaretní jeviště tvoří kašírovaná lastura, ke které mě inspirovala jedna fotka starořímské památky, kde lastura měla ve špičce rytinu hlavičky. Tu jsem nakonec ale vynechala.

IMG_7931


A kdo je Josefína? 
Hvězda nočního kabaretu, slavná a všemi milovaná. Což se ukáže jako kámen úrazu. Ale veselého!


IMG_7937

IMG_7941


IMG_7944

 

 A jak Josefína vznikala? Intenzivně jsem na ní pracovala od června a zabrala mi téměř 50 hodin. Většinou o víkendu nebo v noci. Vymodelovat hlavičku mi trvá hodinu až dvě, složitější i déle, a tak jsem přemýšlela, jak si práci urychlit. Napadlo mne původní hlavičky odlít a tak jsem si vyrobila silikonové formy. Hmotu jsem do ní vtlačila a dodatečně upravila. 


IMG_9226


IMG_9687


Pak přišlo na řadu drátěné tělíčko a bílý samet. Poprvé jsem si pomohla lepidlem, protože jsem typickou kudrnatou srst nahradila chlupatinou s dlouhým vlasem a ta by se mi špatně šila. Tyhle materiály se na loutky běžně lepí a spoje jsou hezky skryté.IMG_9859

IMG_9776


IMG_9935


IMG_9888

 

A takhle vypadal návrh od nejmladší dcery Kačenky.

Kačky návrh Josefíny 

Chcete mi nahlížet více pod ruce? Sledujte mne na >>  Facebooku  nebo na >>  Instagramu , kam vkládám i videa z procesu a můžete se inspirovat k vlastní tvorbě.

 

IMG_9951

 

 

Zpět do obchodu