Madam Čekes

Souběžně s výrobou butiku pro Barona jsem se pustila do loutky kočky Čekes. Jejím skutečným předobrazem je naše kočička, kterou jsme dostali jako kotě krátce po nastěhování do Baťova. Jméno Čekes jí dala nejstarší dcera po četbě knížky Pampe a Šinka od Alžběty Skálové. 

02


Kačenky návrh z poloviny roku 2021.

IMG_9467


Madam Čekes je protikladem psíka Barona. Elegantní, krásná, sebevědomá. Když se šikovná módní krejčová z velkoměsta ocitne na malém městě, karty mezi krejčími to pořádně zamíchá.

První Čekes jsem dělala stejným způsobem jako předchozí loutku. To znamená hlavičku z paperclay, zbytek z látky.

c5

c1

c2

c4


Loutka vznikala v průběhu června 2022 celkem bez větších zdržení. Ušila jsem kočičce dvoje šaty a v hlavě už chystala další loutku.

c3

c10

 

Jenže pak jsem na podzim 2022 zahlédla na Imstagramu jednu autorku, která vyráběla loutky bájných zvířat a těla tvořila z drátěné konstrukce, takže byly hezky pohyblivé a daly se s nimi točit i kraťoučké stop motion. Nadchlo mě to. Líbilo se mi, že s minimem nářadí a vlastně téměř na koleni se dala vyrobit krásná pohyblivá loutka. Rozhodla jsem se, že obě hlavní postavy, psa Barona a kočičku Čekes, vyrobím znovu a lépe. 

Chvíli jsem dumala, jak se toho mám ujmout, ale nakonec si řekla, že dokud to nezkusím, nebudu vědět nic. Takže jsem si po Novém roce 2023 koupila drát, vytáhla zbytek drátěné metráže z plotu a pustila se do díla. 

 

Zpět do obchodu