Můra / kurz

Umělecký kurz dva v jednom (šití + paperclay).

Kamenický Šenov

 

Podrobnosti čtěte níže.

2 500 Kč / ks
Momentálně nedostupné

Rozleťte se na křídlech nočních nebo denních motýlků a vytvořte si vlastní bytůstku.

Tento kurz výjimečně spojuje dvě techniky : šití a práci s paperclay.

  • Paperclay je speciální samotvrdnoucí hmota, která se vyznačuje těmi nejlepšími vlastnostmi pro uměleckou panenkářskou tvorbu: Je lehká, pevná, dobře se opracovává, lze ji dále malovat a povrchově upravovat. Já používám japonskou značku LaDoll nebo Creative Paperclay. Na kurzu vám ukážu, jak se s hmotou pracuje a dám vám pár tipů k jeho zpracování. 

Jak kurz probíhá?

Na začátku si vyberete již hotovou hlavičku, protože hmota schne velmi pomalu (den až dva podle tloušťky tvaru). Výběr bude ze více variant hlaviček, které pro vás vymodeluji a povrchově začistím. Dál už budete pracovat podle svého vkusu a umu : hlavičku si společně pomalujeme akrylovými barvami a zafixujeme uměleckým lakem. A pak už se budete moci pustit do šití těla a křídel a dalšího dekorování.

Bude vaše můrka pestrá jako denní motýl nebo černá jako noc? Nebo půjde o vzácný exemplář albínky?

 

IMG_0984


Materiálu k šití můrky je v dílně dostatek: brokáty, bavlněná a lněná plátna, chlupatinky, krajky, peříčka, drobná galanterie apod. 

Domů si odnesete hotovou můrku v nevšedním kabátku.

Podívejte se, jak vypadaly můrky prvních kurzistek. Krásné, že?

 V ceně kurzu je započítaný můj čas za zdlouhavou výrobou hlaviček, veškerý použitý materiál (paperclay, textil) a zázemí ateliéru. Pro omezený počet účastníků.

IMG_1921

IMG_9368

IMG_9843


V dílně je možné si uvařit čaj nebo kávu.

IMG_0885

IMG_0893

 

 Adresa konání: ulice Osvobození 876, Kamenický Šenov (naproti muzea skla) 

 

Storno podmínky:

Pokud se z nějakého důvodu nemůžete dostavit a dáte mi vědět minimálně 7 dní před termínem, vrátím Vám celou částku. Později je částka nevratná. Prosím, zvažte proto, zda opravdu chcete kurz absolvovat. Pokud se z nějaké záludné příčiny (nemoc) nemůžete dostavit, můžete místo sebe poslat někoho jiného a domluvit si s ním finanční vyrovnání. 
S přípravou kurzu mám značné časové investice, děkuji za pochopení.

 

Kamenický Šenov je malé městečko v severních Čechách, kterému se na přelomu 19. a 20.století říkalo Malá Paříž. Z té už tedy skoro nic nezbylo, leč stále tu jsou stopy po silné tradici sklářů. Nejstarší sklářská škola na světě je kousek od Baťova.

Ve směru na Nový Bor je slavná Panská skála, pod kterou se schovávala Pyšná princezna. V Šenově stylovou restauraci nenajdete, ovšem v blízkém Novém Boru můžete zajet třeba do Hutě, kde můžete přímo od stolu sledovat místní skláře. Nebo zajet kousek dál do Ajeto v Lindavě, kde je také možnost občerstvení.

mapa1

Zpět do obchodu