Výstavy a ocenění / Awards

Kafrárna (2017)

Kafrárna v České Kamenici je útulná stylová kavárna a pivnice v jednom a Břichopasovi poskytla krásné zázemí pro šité přátele z lesa a vyšívané obrázky. 

kaf2

 

KRUHY NA VODĚ  2016

Mezinárodní soutěž Kruhy na vodě / Rings of water pořádá od roku 2008 ÚLUV v Bratislavě.

V 9.ročníku v roce 2016 jsem za kolekci vyšívaných hraček získala 3.místo v kategorii Textil. První místo nebylo v kategorii uděleno.

 

kruhy-na-vode


Otesánek / colaboration Radek Brezar 2016

Sklářský výtvarník Radek Brezar navrhl postavičku Otesánka, já jsem vymyslela technické řešení a ušila celý komplet. Hračky byly úspěšně vystaveny v českém pavilonu na Design Week v Miláně.

Brezar_otesanek_01
foto archiv Radek Brezar

 

Galerie Hodonín 2013


Pro Galerii výtvarného umění v Hodoníně jsem navrhla a ušila kolekci panenek v dobových šatech (secesní, lidové a tradiční japonské).

j1

s81

 

Trienále ilustrátorů 2010

 

Na Trienále současné české ilustrační tvorby v GVU Havlíčkův Brod v roce 2010 jsem měla možnost vystavit svou vyšívanou knížku Klíčení. Jde o volný příběh malého medvěda, který na začátku jara vytahuje čumák z pelíšku a cestou z podzemí se dere na světlo, kde vše pomalu raší a jaro krásně voní.

Knížka je bohatě vyšívaná, má různé průhledy, kterými zvířátka prolézají. Výšivka plní funkci haptického zážitku, jsou použity různé textilní materiály a korálky. Součástí knížky jsou vyšívaná zvířátka s různými povrchy a housenka z úpletu. Více detailů ZDE.

V roce 2012 se kniha úspěšně probojovala také do finále mezinárodní soutěže ART BOOK WANTED, kterou pořádá EDITION LIDU, mezinárodní vydavatelství, zaměřující se na krásné knihy, originální kousky, zajímavé nápady.

klíčení-1


SPRÁVNÁ HRAČKA - VYBRÁNO ODBORNÍKY  2006-2009


Pro své domovské Šapitó jsem navrhla několik typů hraček, které získaly toto národní ocenění. Hračky hodnotí odborníci z řad pedagogů, výtvarníků, psychologů a hračkářské praxe.

 

sapitaci

V roce 2006 získaly ocenění Šapiťáci, kolekce chrastících hraček pro nejmenší. Hračky měly kousací kroužky a byly chrastící. 

 

sprh

V roce 2008 jsem do soutěže přihlásila své autorské textilní knížky Domeček a Ptáček Agnes. Šlo o mé vlastnoruční solitery, vzniklo jich opravdu velmi málo, protože byly časově velmi náročné.

zavináč-3 


V roce 2009 jsem vymyslela zcela nový typ hračky, tzv. Zavináče, zavinovací zvířátka. V roce 2011 jsem je přihlásila do soutěže, kde sklidily velký zájem a ocenění Správná hračka.

 

ŠAPITÓ 2002 - 2014

V roce 2002 jsem spolu s manželem založila značku Šapitó, které mělo za cíl navrhovat a vyrábět své vlastní hračky pro malé děti. Prvních 7 let jsme se věnovali také prodejně-výstavní činnosti. Na výstavy jsem navrhovala aranžmá a vyráběla hračky pouze pro tyto účely - didaktické hračky, dekorace ad.

2009   Hračkobraní, zámek v Kamenici nad Lipou
2008   Hračkobraní, zámek v Kamenici nad Lipou

 

vystava

 

2006   výstava v galerii Ve věži v Blansku
2005   výstava "Skoro jako v cirkuse" - galerie U kouzelné rybičky v Čes.Budějovicích
2005   17. veletrh hraček v PVA Praze-Letňanech
2004   16. veletrh hraček v PVA Praze-Letňanech
2003   výstava "Skoro jako na jarmarku" - výstavní síň MCDO Hejnice
2003   mezinárodní festival Global Village v Dubai, Spojené Arabské emiráty