O MARII

Jmenuji se Marie Mrňávková. 

Pro vaše děti jsem šila hračky a dekorace od roku 2002 do roku 2023. Nyní se věnuji umělecké textilní tvorbě a malbě.

a000


1988 - 1992  Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodě (vyučující výtvarník Rony Plesl)
1992 - 1996  Design skla, UJEP Ústí nad Labem (vyučující sochař Pavel Mizera a výtvarník Ilja Bílek)

První hračku jsem ušila v roce 2002, brzy se přidal i můj tehdejší muž, který založil rodinný ateliér Šapitó. Produkce se od začátku specializovala na původní tvorbu vyšívaných hraček pro miminka. Mnohé z nich získaly ocenění Správná hračka


Šila jsem nejen zvířátka a panenky, ale také jsem experimentovala v různých hračkových motivech, tvořila jsem didaktické knížky a složité vyšívané pohádky. Po narození 4.dcery se mé manželství rozpadlo a musela jsem se postavit na vlastní nohy. Následovalo náročné období, kdy jsem coby samoživa tápala, jak skloubit péči o 4 malé děti s nedostatkem financí a rozvíjející se hluchotou.

Měla jsem ale štěstí na mnoho zajímavých spoluprací. Pro luxusní hotel Fusion v Praze jsem 2 roky navrhovala a šila vyšívané bytosti Fubies, pro švýcarskou firmu Bébe und Zewi navrhla několik dětských kolekcí, dva roky jsem šila hračky do seriálu TV Prima Přístav atd.

V roce 2019 jsem změnila jméno značky na BRODITU, což je v esperantu výraz pro výšivku, která mou práci charakterizuje a odlišuje od jiných tvůrců.

S mými hračkami a panenkami si hrají děti nejen v Čechách, ale také v Evropě nebo na asijském či americkém kontinentě.

Na začátku roku 2023 jsem se rozhodla ukončit tvorbu hraček pro miminka, abych si uvolnila ruce pro další uměleckou práci.

Věnuji se nyní autorské výšivce, vymýšlím  kreativní šicí sady  a své nápady realizuji ve volné  umělecké tvorbě  - maluji, vyšívám, vyrábím loutky, píšu knížku pro děti.

Za 20 let jsem nasbírala spoustu skvělých zkušeností, které zúročuji ve vysoce kvalitním řemesle s důrazem na precizní detaily a výtvarnou vytříbenost.

Můj dar vyprávět příběhy může váš život okořenit a vnést do něj trochu tajemství. Dopřejte si ho.

 

a7

  

HRAČKY BRODITA

  • veškeré návrhy jsou mé autorské a osobně se podílím na jejich výrobě
  • Brodita je členem Sdružení pro hračku a hru
  • vzory hraček jsou registrované (nedoporučuji kopírovat!)

Hraji si a vy můžete se mnou.


IMG_0588

a05


Výrobu obstarávám ve své útulné dílně v Kamenickém Šenově v původním >>Baťovském domečku, který jsem v roce 2015 koupila v žalostném stavu a od té doby ho svépomocí pomaličku opravuji.


batovo3batovo5batovo4

 

Podařilo se mi zde vytvořit příjemné zákoutí pro snění, setkávání i tvořivou práci.

IMG_0885

IMG_0891

Zpět do obchodu