O MARII

Jmenuji se Marie Mrňávková. 

Pro vaše děti navrhuji a šiji hračky a dekorace od roku 2002.

a000


1988 - 1992  Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodě (Rony Plesl)
1992 - 1996  Design skla, UJEP Ústí nad Labem (sochař Pavel Mizera a sklářský výtvarník Ilja Bílek)

První hračku jsem ušila v roce 2002, brzy se přidal i můj tehdejší muž, který založil rodinný ateliér Šapitó. Produkce se od začátku specializovala na původní tvorbu vyšívaných hraček pro miminka. Mnohé z nich získaly ocenění Správná hračka


MŮJ PŘÍBĚH

Nápadů jsem měla tolik, že jsem v roce 2008 vedle mé domovské práce pro Šapitó začala navrhovat a šít ryze autorské hračky pod značkou Břichopas. S velkým zaujetím jsem šila nejen zvířátka a panenky, ale také experimentovala v různých hračkových motivech, tvořila jsem didaktické knížky a složité vyšívané pohádky. V roce 2010 jsem začala psát blog o hračkářích z celého světa. Po narození 4.dcery se mé manželství rozpadlo a musela jsem se postavit na vlastní nohy. Následovalo mnohaleté bolestné období, kdy jsem coby samoživa tápala, jak skloubit péči o 4 malé děti s nedostatkem financí a rozvíjející se hluchotou.

Měla jsem ale štěstí na mnoho zajímavých spoluprací. Pro luxusní hotel Fusion v Praze jsem 2 roky navrhovala a šila vyšívané bytosti Fubies, pro švýcarskou firmu Bébe und Zewi navrhla několik dětských kolekcí, dva roky jsem šila hračky do seriálu TV Prima Přístav atd.

V roce 2016 prošly mé hračky úspěšně certifikačním procesem.

V roce 2019 jsem se rozhodla změnit jméno značky na BRODITU, což je v esperantu výraz pro výšivku, která mou práci charakterizuje a odlišuje od jiných tvůrců.

S mými hračkami a panenkami si hrají děti nejen v Čechách, ale také v Evropě nebo na asijském či americkém kontinentě.

Na začátku roku 2023 jsem se rozhodla ukončit tvorbu hraček pro miminka, abych si uvolnila ruce pro další uměleckou práci.

Věnuji autorské  výšivce , vymýšlím  kreativní šicí sady  a nově své nápady realizuji ve volné  umělecké tvorbě  - maluji, vyšívám, vyrábím loutky, píšu knížku pro děti.

Za 20 let jsem nasbírala spoustu skvělých zkušeností, které zúročuji ve vysoce kvalitním řemesle s důrazem na precizní detaily a výtvarnou vytříbenost.

 

a7

  

HRAČKY BRODITA

  • veškeré návrhy jsou mé autorské a osobně se podílím na jejich výrobě
  • Brodita je členem Sdružení pro hračku a hru
  • vzory hraček jsou registrované (nedoporučuji kopírovat!)
  • hračky jsou certifikované (od roku 2016) a vhodné pro děti do 3 let
  • od roku 2020 se věnuji také šití dekorací pro zkrášlení domova a tvorbě sběratelských panenek
  • vedle textilní tvorby se věnuji také malbě a tvorbě loutek

 

Hraji si a vy můžete se mnou.


IMG_0588

a05

a00000


Výrobu obstarávám ve své útulné dílně v Kamenickém Šenově v původním >>Baťovském domečku, který jsem v roce 2015 koupila v žalostném stavu a od té doby ho svépomocí pomaličku opravuji.

a0000

batovo3batovo5batovo4

Zpět do obchodu