O MARII

Jmenuji se Marie Mrňávková. 

Pro vaše děti navrhuji a šiji hračky již 20 let.

a000


Původním vzděláním jsem sklářská designérka. První hračku jsem ušila v roce 2002, brzy se přidal i můj tehdejší muž, který založil rodinný ateliér Šapitó. Produkce se od začátku specializovala na původní tvorbu vyšívaných hraček pro miminka. Mnohé z nich získaly ocenění Správná hračka


MŮJ PŘÍBĚH

Nápadů jsem měla tolik, že jsem v roce 2008 vedle mé domovské práce pro Šapitó začala šít autorské hračky pod značkou  BŘICHOPAS . Deset let jsem šila s velkým zaujetím nejen zvířátka a panenky, ale také experimentovala v různých hračkových motivech. V roce 2010 jsem začala psát blog o hračkářích z celého světa. Po narození 4.dcery se mé manželství rozpadlo a musela jsem se postavit na vlastní nohy. Následovalo mnohaleté bolestné období, kdy jsem coby samoživa tápala, jak skloubit časově náročnou práci s péčí o 4 děti s nedostatkem financí a rozvíjející se hluchotou. Měla jsem ale štěstí na mnoho zajímavých spoluprací. Pro luxusní hotel Fusion v Praze jsem 2 roky navrhovala a šila vyšívané bytosti Fubies, pro švýcarskou firmu Bébe und Zewi navrhla několik dětských kolekcí, dva roky jsem šila hračky do seriálu TV Prima Přístav, atd.... V roce 2016 prošly mé hračky úspěšně certifikačním procesem. V roce 2019 jsem se rozhodla změnit jméno značky na BRODITU, což je v esperantu výraz pro výšivku, která mou práci charakterizuje a odlišuje od jiných tvůrců.

 

a7

  

HRAČKY BRODITA

  • veškeré návrhy jsou mé autorské a osobně se podílím na jejich výrobě
  • Brodita je členem Sdružení pro hračku a hru
  • vzory hraček jsou registrované (nedoporučuji kopírovat!)
  • hračky jsou certifikované (od roku 2016) a vhodné pro děti do 3 let
  • od roku 2020 se věnuji také šití dekorací pro zkrášlení domova a tvorbě sběratelských panenek

 

Hraji si a vy můžete se mnou.


IMG_0588

a05

a00000


Výrobu obstarávám ve své útulné dílně v Kamenickém Šenově v původním >>Baťovském domečku, který jsem v roce 2015 koupila v žalostném stavu a od té doby ho svépomocí pomaličku opravuji.

a0000

batovo3batovo5batovo4