Mandragora

Autorská, ručně vyšívaná kořínková panenka.
Sběratelský kousek.

2 500 Kč / ks
skladem

Mandragory prý bývaly zlé, ale nevěřte tomu. Já poznala jen mírné, moudré, s pohledem magicky upřeným dovnitř i ven.

IMG_1922

Když jsem těsně po sametové revoluci studovala na střední sklářské škole, v rámci oborových exkurzí jsme navštívili také výrobnu skleněných očí v Jablonci nad Nisou. Bylo nesmírně zajímavé vidět, jak se taková oční protéza vůbec vyrábí, a vytvořit dvě stejné nebylo snadné. Loni mi jeden starý pán při návštěvě daroval svazeček skleněných očí, takovou drobnou otýpku drátků, zakončených malým skleněným okem. Tyto byly určené do zvířecích vycpanin, takže jsou menší než lidské. Je to krásné poctivé řemeslo vytvořené nad sklářským kahanem. Žádný výlisek z fabriky. Pro mě mají zvláštní cenu a rozhodla jsem se je používat s velkou dávkou uvážlivosti. Tato mandragorka si ho však zaslouží.

IMG_1919

Kořínková panenka je šitá z krásného lnu nachové barvy. Na bříšku má bohatou ruční výšivku rozvitého květu, ozdobeného drobnými korálky a skleněným okem. Lístky jsou po obvodu zřasené. 

IMG_1923


Rozměry: výška těla 27 cm, výška celé mandragory i s nataženými listy je 38 cm

Panenka je dárkově balená v krabičce se zlatým tiskem.

Součástí je dárkový certifikát, potvrzující, že jde o autorské dílo, vyrobené pouze v tomto jednom originálu.

IMG_1907


Údržba: Pokud by se panenka neúměrně ušpinila, zaprášila, můžete ji vzhledem k tomu, že je celá šitá z látek, velmi opatrně umýt v teplé lázni. Použijte jemné mýdlo, nedrhněte (!) po povrchu látku, aby se nepotrhala vyšívací příze nebo korálky. Panenku můžete opatrně promnout, neždímat tahem ani kroucením! 

NEPRAT V PRAČCE, NEŽDÍMAT, NESUŠIT V SUŠIČCE, NEBÍLIT, NEŽEHLIT.

IMG_1924

z procesu...

IMG_7574

Jméno značky: Brodita
Kategorie: ART & DOLL
Zpět do obchodu